

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5.2324 mm |
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| Contact Material(Contact Finish) | Beryllium Copper |
| Type | Circuit Board Hardware - PCB |
| Hole Diameter | 1.91 mm |
| Number of Positions | 1 |
| Outside Diameter | 2.31 mm |
| Plating | Tin |
| Termination Style | Solder |
Stock: 14299
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.11541 | $1.15410 |
| 50 | $0.10836 | $5.41800 |
| 100 | $0.10174 | $10.17400 |
| 500 | $0.09490 | $47.45000 |
| 1000 | $0.09147 | $91.47000 |
